Basın Halkla İlişkiler Birimi

Basın Halkla İlişkiler Birimi

Misyonumuz:

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yıl boyunca düzenlenen gerek bilimsel gerekse sosyal, sportif ve kültürel çok sayıda faaliyetin düzenlenmesini sağlayarak, bu etkinliklerle ilgili davetiye tasarımından dağıtımına, salon tefrişinden protokol düzenine kadar organize ederek, basınla yakın işbirliği içine girerek ve çeşitli tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirerek, Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek.

Ankara Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi profesyonel, dinamik ve yenilikçi ekibi ile pek çok alanda faaliyet göstermektedir. Bu faaliyetlerin özelliklerine göre çalışanların kendi içinde görev tanımları belirlenmiştir.

Organizasyon:

Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli sempozyum, konferans, seminer, çalıştay v.b faaliyetler ile açılış, fahri doktora takdim töreni, konser gibi etkinliklerde davetiye ve afiş tasarımı, bunların ilgili yerlere iletilmesi, salon tefrişi, protokol düzeni, sunum ve çiçek-plaket gibi materyallerin hazırlanması ve takdim edilmesi birimimizin görev alanı içindedir. Ayrıca ayda bir kere tüm haberlerin yer aldığı Bülten dergisi de birimimizde hazırlanmakta ve dağıtımı en kısada yapılmaktadır.

Basın:

Her türlü etkinlikten yazılı ve görsel basın organlarının  (Medya) haberdar edilmesi ve etkinliğin basında duyurulması birimimizce gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Üniversitemizden çeşitli haberlerin yer aldığı Bülten dergisi uzman arkadaşlarımızca hazırlanarak ayda bir ilgili kişilere iletilmektedir.

Bilgi Edinme:

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden intikal ettirilen ya da kişinin bizzat başvurusu ile bize ulaşan şikayet dilekçeleri en kısa sürede işleme konarak gerekli cevap yazısı ilgili yerlere gönderilmektedir.

Tanıtım:

Her eğitim–öğretim döneminde Ankara dışında gerçekleştirilen ve YGS – LYS adaylarına yönelik tanıtım fuarlarında Ankara Üniversitesi Tanıtım Ekibi tarafından Üniversitemiz her yönüyle adaylara anlatılmaktadır. Üniversitemizi tanımak için davet edilen okullara gidilerek buralarda da tanıtım faaliyetleri yürütülmektedir. Aynı şekilde Ankara dışından gelerek Üniversitemizi yerinde görmek ve tanımak isteyen lise öğrencilerine uzmanlarımızca brifing verilmekte binalar, amfiler v.b gezdirilmektedir. Hey yıl Nisan ya da Mayıs ayında Geleneksel Ankara Üniversitesi Tanıtım Günü düzenlenmekte Ankara’da ki lise ve dershaneler davet edilmekte fakülte ve yüksekokullarımıza tahsis edilen standlarda görevli akademisyen ve öğrenciler tarafından tanıtım yapılmaktadır.

Lojistik:

Fakültelerimiz, yüksekokullarımız ve Rektörlüğümüz dışında ki diğer birimlerin etkinliklerinde de davetiyelerin basımı, ilgili kişilere iletilmesi, afiş ya da pankartların gerekli yerlere asılması, plaket yaptırılması, etkinliğinin sunumunun gerçekleştirilmesi v.b lojistik destek sağlanmaktadır.

Çağrı Merkezi:

Ülkemizdeki üniversiteler, öğretmenevleri, polisevleri, kamu kurum ve kuruluşlarının konaklama tesisleri, buraların iletişim bilgileri ve kişiler için rezervasyon yapılması, Tıp Fakültemizden randevu alınmak istenmesi durumunda bununla ilgili olan çağrı merkezine yönlendirme gibi konularda 7 gün 24 saat hizmet veren olan ve Üniversitemize tahsis edilen  (444 5 946 )  iletişim hattı birimimiz kontrolü altında çalışmaktadır.

 

İletişim Bilgileri:

Tel: 0 (312) 222 85 32 – 0 (312) 212 79 08

Faks: 0 (312) 221 16 43

E-posta: auprir@ankara.edu.tr

 

BASIN HALKLA İLİŞKİLER ÇALIŞANLARI

Uzman Ufuk KOYUNCU  
Birim Sorumlusu

Uzman Özkan KIYMAZ 
Bülten

Aykan ÇUFAOĞLU
Basın

Hayri Çelebi
Öğretici

Seyhan SALMAN
Halkla İlişkiler / Bilgi Edinme

Murat Gürkan KOCA  
Halkla İlişkiler / Sekreterya

Murat KAVRULMUŞ
Halkla İlişkiler / Lojistik

Özlem Meydan
Halkla İlişkiler / Organizasyon

 

ÇAĞRI MERKEZİ

Murat AYDIN

Haldun İLHAN

İbrahim GÜNER

Ahmet DOĞUZ

Muhammed Resul DEMİRCİ

Hamdi CEMBEKLİ