Açılış Kurdelesini Rektör ve Öğrenciler Birlikte Kesti

Ankara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna Temel ve Klinik Uygulama Laboratuvarı kuruldu.

Öğrencilerin teknik eğitimine destek olmak amacıyla kurulan Temel ve Klinik Laboratuvarı’nın açılış kurdelesini, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve laboratuvarda uygulama eğitimi görecek öğrenciler birlikte kesti.

Rektör Ünüvar, açılışın ardından, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk, Prof. Dr. Mustafa Fener, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Özmete, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bahadır Boyacıoğlu, akademisyenler ve öğrencilerle birlikte laboratuvarı gezdi, bilgi aldı.

Yılın son gününde çok önemli bir iş yaptıklarını belirten Ünüvar, laboratuvarın hayırlı olması temennisinde bulundu. Ünüvar, laboratuvarın her zaman işlevsel olması gerektiğini kaydetti.

Prof. Dr. Yasemin Gülgün İşgör de laboratuvarın planlanma ve kurulum süreci hakkında bilgi verdi. Uzunca bir süre laboratuvarın yokluğunu çektiklerini ifade eden İşgör, “Artık bir laboratuvarımız var, şimdi çok mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Eczane Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı Programlarında eğitim gören öğrencilerin teknik eğitimlerine destek amacıyla kurulan Temel ve Klinik Uygulama Laboratuvarı’nda; Temel Kimya, Temel ve Klinik Mikrobiyoloji, Temel ve Klinik Biyokimya, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Analitik Kimya, Hijyen ve Sterilizasyon dersleri için uygulamaların gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Diğer

tümünü görüntüle