Akademik

Bağlantılar

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Katılımı ile Açılan Hukuk Fakültemiz (5 Kasım 1925)

Cumhuriyet Türkiye’sinin Batıya dönük çağdaş yüzünü yansıtan Ankara Üniversitesi, nitelikli insan yetiştirme, evrensel düzeyde bilim yapma, bilimselliği gerektiği gibi yayma konusunda büyük başarı göstermiş bir eğitim kurumu olarak 75. Kuruluş yılını kutlamanın haklı gurur ve heyecanını yaşamaktadır.

Türkiye'nin önde gelen yükseköğretim kurumları arasında saygın bir konumda bulunan üniversitemiz, bünyesinde yer alan fakülteleri, yüksekokulları, enstitüleri araştırma ve uygulama merkezleriyle sınırlarını alabildiğine genişletmiş; çok sesli bir eğitim ocağı haline gelmiştir.

Üniversitemizin bütün akademik birimlerinde çok değerli bir eğitim kadrosu vardır. Sadece ülke içinde değil yurt dışında yaptıkları çalışmalar ve yapıtlarla ses getirmiş öğretim üyelerimizin varlığı ile ülkemizin dört bir yanından gelen öğrencilerimize yüksek nitelikli akademik eğitim sunmak amaçlanmaktadır.

Akademik Haberler

tümünü görüntüle

Fakülteler

Türkiye'nin ilklerine sahip fakültelerinin yürüttüğü 140'ı aşan lisans programı ile hayata dokunan tüm alanlarda çağdaş ve bilimsel lisans eğitimi vermekteyiz.

Fakülteleri Görüntüle

Enstitüler

Lisansüstü süreçlerinde Üniversitemizin tüm bileşenlerinin dâhil olduğu çalışma süreçleri ile Üniversitemiz öğrencilerine yüksek lisans ve doktora programlarında nitelikli ve evrensel bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Enstitüleri Görüntüle

Meslek Yüksekokulları

11 Meslek Yüksekokuluna sahip Ankara Üniversitesi, şehir içinde ve Başkentin yakın ilçelerinde yer alan Meslek Yüksekokullarında nitelikli ara(nan) elemanlar yetiştiriyor.

MYO'ları Listele

TÖMER’LE Dil Eğitimi

Uluslararası öğrenciler başta olmak üzere Ülkemize gelen uluslararası bireyleri Türk dilini, kültürünü öğretmenin ve Türkiye’yi tüm dünyaya tanıtmanın yanı sıra Türk öğrencilere de farklı dillerde eğitim veren uluslararası akreditasyona sahip bir merkez olarak faaliyetler gerçekleştirmektedir.

TÖMER’e Git

Açık ve Uzaktan Eğitim

Ankara Üniversitesi’nde uzaktan gerçekleştirilen önlisans, lisans ve lisansüstü çalışmalarının gerçekleştirildiği, teknolojinin son olanakları ile donatılmış olan Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’ne buradan ulaşabilirsiniz.

ANKUZEF'e Git

Akademik Veri Yönetim Sistemi

Ankara Üniversitesi Akademik Veri Yönetim Sistemi sayesinde personel, proje, yayın, tezler ve ödüller hakkında detaylı rapor ve istatistiklere ulaşabilir, araştırmacı, yayın ve proje araması gerçekleştirebilirsiniz.

AVESİS'e Git