Ankara Üniversitesi Genç Ofis Açıldı

Öğrencilerin çeşitli kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunması için Gençlik ve Spor Bakanlığınca Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesinde oluşturulan Genç Ofis’in açılışı törenle gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasında oluşturulan Genç Ofis’in açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Gençler neredeyse biz oradayız. Temel felsefemiz bu. O yüzden bugün ülkemizin en köklü kurumlarından, üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitemizin Gölbaşı Kampüsündeyiz. Bu açılışımız, başta siz değerli gençler ve Ankara Üniversitemiz için hayırlı olsun” dedi.

“Ankara Üniversitemiz En Güçlü Paydaşlarımızdan Biri”

Kasapoğlu, Genç Ofis sayısının her geçen gün arttığına işaret ederek, şöyle devam etti:

“Niteliğiyle de güçlenen bir çalışma. Tabii üniversitelerimiz bu anlamda bizim en önemli paydaşımız. Ankara Üniversitemiz özellikle en güçlü paydaşlarımızdan biri. Sadece bu ay içinde 5 Genç Ofis açtık, yenilerini açacağız. Gençler ne talep ediyorsa, gençlerin ihtiyacı neyse birlikte tartışacağız, birlikte karar vereceğiz. Birlikte açıp, birlikte yöneteceğiz. Katılımcı yönetim, genç katılım bizim en büyük, en güçlü ideallerimizden biri. Her geçen gün katılımcı ruhu, bu heyecanı, motivasyonu görmekten ayrı bir mutluluk duyuyoruz.”

“Buralar Gençlerimizin Mekânları”

Genç Ofis sayısının 300’ü geçtiğini belirten Kasapoğlu, “Buralar gençlerimizin mekânları. Onlar nasıl istiyorlarsa öyle dizayn ediyoruz. Onlar buraların gerçek sahibi, tıpkı Gençlik ve Spor Bakanlığının gerçek sahibi gençler ve sporcular olduğu gibi” ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu, gençleri çok önemsediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Sizler yeter ki talep edin, birlikte bunların her birini birer birer gerçekleştirelim. Üreten, düşünen, analiz eden, bununla birlikte değerleriyle geleceğe güçlü bir şekilde yürüyen gençlik en büyük idealimiz. Gençlerimizin her biri ortaya koydukları fikirler, projelerle dünyaya, insana bakışlarıyla tüm insanlık için birer umut. Bizler de her biri birer umut olan gençlerimizin her daim yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Mekân sizin, bu mekânı nasıl büyüteceksek, bu mekanla ilgili yeni açılımları nasıl geliştireceksek kapımız, gönlümüz her daim sizlere açık.”

Rektör Ünüvar’dan Bakan Kasapoğlu’na Teşekkür

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da Cumhuriyet döneminde kurulan ilk üniversite olan Ankara Üniversitesinin 77 bin öğrencisi, 12 bin akademik ve idari personeli ve büyük yerleşkeleriyle Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, burada çok önemli bir genç nüfus bulunduğunu kaydetti.

Ankara Üniversitesi bünyesinde ilk Genç Ofis’in açıldığını ifade eden Ünüvar, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu, Rektör Ünüvar, dekanlar ve öğrenciler, birlikte açılış kurdelesini kesti. Öğrencilerle Genç Ofis’i gezen Kasapoğlu ve Ünüvar, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde öğrenciler için hizmet veren kuaför ve giysi bankasında incelemelerde bulundu, Gençlik ve Spor Bakanlığı TIR’ını ziyaret ederek, Gençlik Radyosunun yayınına katıldı.

Öğrencilerle “Gençlik ve Spor” Üzerine Söyleşi

Bakan Kasapoğlu, Spor Bilimleri Fakültesinde öğrencilerle “Gençlik ve Spor” konulu söyleşi gerçekleştirdi, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Son olarak Ankara Üniversitesi Su Sporları ve Rekreasyon Merkezinde incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mogan gölünde kürek çeken sporcularla sohbet etti.

 

 

 

Ankara Üniversitesi Genç Ofis Açıldı

Diğer

tümünü görüntüle