HABERLER

29
Nisan

Ankara Üniversitesi Heyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a Aşı Çalışmalarını Anlattı

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, üniversite tarafından yürütülen aşı çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yerli aşı çalışmalarına yönelik değerlendirme toplantıları kapsamında, Rektör Ünüvar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 28 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen toplantıya,  Rektör Ünüvar’ın yanında Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Yazıhan, Kanser Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hakan Akbulut, Veterinerlik Viroloji Anabilim Dalı Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul ve Kök Hücre Enstitüsü Öğr. Gör. Dr. Mehmet Altay Ünal yer aldı.

Heyet,  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ı, Covid-19’a yönelik klinik aşamaya yaklaşan iki aşı çalışması ile tedavide kullanılması planlanan biri klinik aşamada, iki ilaç hakkında bilgilendirdi. Görüşmede Prof. Dr. Hakan Akbulut ile Prof. Dr. Nuray Yazıhan aşı, Prof. Dr. Aykut Özkul ile  Dr. Mehmet Altay Ünal da ilaç çalışmalarında gelinen son aşamayı anlattı.

Toplantı sonrası yaptığı açıklamada, yakın ilgileri nedeniyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a teşekkür eden Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesince yürütülen Covid-19 aşısı ve ilaç çalışmalarının şu an çok iyi bir noktada olduğunu belirtti.