Ankara Üniversitesi ile Ahmet Yesevi Üniversitesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

Ankara Üniversitesi ile Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi arasında, eğitim ve kültürel alanda iş birliğine yönelik protokol imzalandı.

Çevrim içi gerçekleştirilen imza töreninde; Ankara Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Özdemir ve Prof. Dr. Yasemin Kepenekci, Asya-Pasifik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Merthan Dündar, Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Özge Ülker, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rafet Özkan ile Genel Sekreter Ömer Nadir Soylu yer alırken, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinden Rektör Dr. Janar Temirbekova, Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami Battal ve Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten hazır bulundu.

Rektör Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, atılan imzaların kâğıt üzerinde kalmaması gerektiğinin altını çizdi. Kâğıt üzerinde kalan imzanın bir anlamı olmadığını kaydeden Ünüvar, “Bizim, attığımız bu imzaların hayata geçmesini sağlamamız lazım ki hem Türkiye hem Kazakistan bundan istifade etsin. Türk dünyası, insanlık istifade etsin. Protokoller hayata geçerse çok değerli olur” ifadelerini kullandı.

Rektör Temirbekova da Ünüvar’ın sözlerine kesinlikle katıldığını belirterek, iki üniversite arasında iş birliğini geliştirmek için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından, öğrenci ve öğretim elemanı değişiminden araştırma ve diğer bilimsel ve akademik çalışmalarda iş birliği yapılmasına kadar pek çok konuyu kapsayan protokol rektörler tarafından imzalandı.

 

 

 

Diğer

tümünü görüntüle