Ankara Üniversitesi ile ATO Arasında İş Birliği Protokolü

Ankara Üniversitesi İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi ile Ankara Ticaret Odası (ATO) arasında eğitim, araştırma ve danışmanlık konularını kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

ATO’daki imza töreni, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Kepenekci, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nuran Yıldız ile ATO Başkanı Gürsel Baran ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Rektör Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, Ankara’nın iki güçlü markası Ankara Üniversitesi ile ATO’nun iş birliği için bir arada olduklarını ifade etti. Ankara Üniversitesi ile ATO’nun başkente değer katan, başkent için değer üreten iki önemli kurum olduğunu vurgulayan Ünüvar, “Belki iletişim gibi bir alanla sınırlı gibi görülebilir ama inanıyorum ki bu protokolle biz bir kapı açmış olacağız. Bu açtığımız kapıdan da pek çok yeni kapılar açılacaktır” dedi.

ATO gibi büyük bir marka ile Ankara Üniversitesi gibi sadece akademik anlamda değil, pek çok alanda öncü olmuş bir üniversitenin iş birliği yapmasının Ankara’ya ayrı bir değer katacağını ifade eden Ünüvar, “Ben bu protokolün hem Ankara Üniversitesine hem ATO’ya ama en önemlisi Ankara’mıza, başkentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Biri Eğitimin, Diğeri Ticaretin Çınarı”

ATO Başkanı Baran da başkentte biri eğitimin diğeri ticaretin çınarı olan iki kurumun bir araya gelmesinin çok kıymetli olduğunu belirterek, bu iş birliğinin şehrin ilerlemesine, gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına da yürekten inandığını kaydetti.

Reel sektör olarak üniversitelerle iş birliğine çok açık olduklarının altını çizen Baran, şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz çağ bilgi çağı. Teknoloji alanında süratli bir değişim yaşanıyor. Çağın yakalanması, değişim ve dönüşümün iş yaşamına, sanayiye, ticarete, üretime, ihracata aktarılabilmesi için de reel sektörün üniversitelerle iş birlikleri çok önemli, çok kıymetli. Gelişmiş ülkelerde üniversite-reel sektör iş birliğinin temelleri uzun yıllar önce atılmış. Bizim de köklü üniversitelerimizin sahip olduğu bilgi birikimini ticaret ve sanayiye aktarmamız gerekiyor.”

Ülkenin ve şehrin ekonomisinin kalkınması için üniversitelerle iş birliğine çok ihtiyaç olduğunu aktaran Baran, “Ankara Üniversitesi bu şehrin, bu ülkenin en kıymetli üniversitesi. O yüzden bizi çok mutlu eden bir anlaşmaya imza atacağız. Sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ünüvar ve Baran, yapılan konuşmaların ardından, iş birliği protokolünü imzaladı.

İmza töreni, karşılıklı hediye takdiminin ardından anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

 

 

 

Diğer

tümünü görüntüle