Ankara Üniversitesi ile Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

Ankara Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cafer Caferov, beraberindeki heyetle Ankara Üniversitesini ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile görüştü.

Daha sonra, taraflar arasında akademik ve bilimsel konularda tecrübe paylaşımı, akademik personel ve öğrenci değişimi ile ortak araştırma projeleri ve bilimsel toplantılar düzenlenmesini kapsayan protokolün imza töreni için Rektörlük Yönetim Kurulu Salonu’na geçildi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, yaptığı konuşmada, eğitimi hayatın esas işlerinden biri olarak gördüklerini ifade etti. Ünüvar, “Eğitim her işin başı. Çünkü yaptığımız her iş insanla yapılıyor. Dolayısıyla insan yetiştirmek en değerli vazifelerden bir tanesi. İnşallah Ankara Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi arasındaki protokol hem Türkiye hem Azerbaycan hem de insanlık için güzel işler yapmamıza vesile olur” dedi.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cafer Caferov da Karabağ’ın işgalden kurtarıldığı 44 günlük savaş neticesinde daha da güçlenen Türkiye-Azerbaycan dostluğu ve kardeşliğinin her sahada geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Caferov, “Bugün burada imzalayacağımız protokol ve sonrasında göreceğimiz işler, inanıyorum ki hem üniversitelerimiz hem öğrencilerimiz hem ülkelerimiz hem de insanlık için faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ünüvar ve Caferov, daha sonra akademik iş birliği protokolünü imzaladı.

İmza töreni sonunda karşılıklı hediye takdimi gerçekleştirilirken, anı fotoğrafı çektirildi.

Rektör Ünüvar, doktorasını Siyasal Bilgiler Fakültemizde yapan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Eldar Aslanov’a da rozet hediye etti.

 

 

Diğer

tümünü görüntüle