Ankara Üniversitesi ile İLBANK Eğitim İş Birliği Protokolü İmzaladı

Ankara Üniversitesi ile İller Bankası Anonim Şirketi (İLBANK) arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

İLBANK’ın insan kaynağı potansiyelinin geliştirilmesi için eğitsel ve bilimsel iş birliğinin yanı sıra “Afet Risk Yönetimi” ve “İşletme” (MBA) programlarında lisans üstü eğitim ile İLBANK personeli ve bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları için Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) yabancı dil eğitimini kapsayan iş birliği protokolü, İLBANK ev sahipliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, imza töreninde, Türkiye’nin en önemli icracı kurumlarından İLBANK ile Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden Ankara Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ankara Üniversitesinin çok önemli bilgi birikimine, İLBANK’ın da çok önemli icra kabiliyetine sahip olduğuna dikkat çeken Ünüvar, “Bu protokolle Ankara Üniversitesinin bilgi birikimi ile İLBANK’ın icra yeteneğini buluşturmuş oluyoruz. İnanıyorum ki gerek lisans üstü programlar gerek yabancı dil eğitimi gerekse beşeri sermayenin güçlendirilmesi anlamında Ankara Üniversitesi İLBANK’a çok ciddi destek sağlayacaktır. İLBANK’a bu desteği sağlamakla biz aslında bayrağımıza, vatanımıza, devletimize hizmet ettiğimizin farkındayız. Çünkü İller Bankası Türkiye’nin her bir köşesinde, 86 milyon vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan önemli bir kurum. İnşallah protokolümüzün bu çerçevede hayırlı olmasını temenni ediyor, her iki kuruma da hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

İLBANK Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Karahan ise, üniversitedeki bilgi birikimi İLBANK’taki tecrübe birikimi ile birleşince ortaya çok daha güzel sonuçlar çıkacağına vurgu yaptı. Karahan, “Bu anlamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı üniversitelerle yoğun bir diyalog içerisinde. Geçmişten beri bu var. Ve bunun sonuçlarını da hep olumlu anlamda görüyoruz. İnşallah daha sonrasında daha güzel çalışmalara, daha iyi noktalara doğru gideriz. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

İLBANK Genel Müdürü Recep Türk de İLBANK’ın eğitimle ilgili fonksiyonlarının önemli bir kısmını bu protokolle birlikte layıkıyla yerine getirmiş olacaklarını kaydetti. İş birliğinin daha da geliştirilmesi temennisinde bulunan Türk, “Ankara Üniversitesinin bize vereceği pek çok katkı olacaktır. Ben hem bugüne kadar yaptığımız çalışmalar için hem de bundan sonra yapacağımız güçlü iş birlikleri için yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol, Rektör Ünüvar, Yönetim Kurulu Başkanı Karahan ve Genel Müdür Türk tarafından imzalandı.

İmza törenine; Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Çelik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşe Karakeçili, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alper Özer, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin, Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nehir Varol ve Genel Sekreter Yardımcısı Meryem Cansu ile İLBANK yöneticileri katıldı.

 

 

https://x.com/AnkaraUni/status/1780290959055442338

Diğer

tümünü görüntüle