HABERLER

22
Şubat

Ankara Üniversitesi ile Sayıştay Arasında “Yabancı Dil Eğitimi İş Birliği Protokolü”

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Sayıştay Başkanlığı arasında yabancı dil eğitimine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde, iki kurum arasında gerçekleştirilen protokol ile Sayıştay üyeleri ve ailelerine TÖMER tarafından yabancı dil eğitimi desteği sağlanacağını belirtti.

TÖMER’in uluslararası akreditasyona sahip çok köklü bir dil eğitim merkezi olduğuna dikkat çeken Ünüvar, “TÖMER, ünü Türkiye’nin sınırlarını aşmış bir kurum. Hakikaten mükemmel bir dil öğretimi yapmaktadır. Sayıştay’ın bizim kurumumuzdan destek alması da ayrıca bizim için bir gurur ve onurdur” dedi.

Verilecek dil desteği ile Sayıştay’ın iş ve işlemlerinden çok daha iyi sonuçlar alınacağına inandığını vurgulayan Ünüvar, protokolün her iki kurum için de hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş ise, “Yabancı Dil Eğitimi İş Birliği Protokolü”nün, Sayıştay’ın Ankara Üniversitesi ile imzalayacağı ikinci protokol olacağını belirterek, “Hali hazırda bir protokolümüz var; Kütüphaneler Arası Bilgi Paylaşımı Protokolü. Dolayısıyla bu protokol ikinci olacak. İkinci protokol bizim açımızdan daha değerli. Çünkü kurumsal olarak kapasite geliştirmeye önem veriyoruz. Bugün itibarı ile yabancı dili etkin olarak kullanabilen arkadaşlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu bağlamda böyle bir çalışmaya da ihtiyacımız vardı. Ankara Üniversitesinin talebimize sessiz kalmamış olması bizler için memnuniyet verici” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş arasında “Yabancı Dil Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

İmza töreninde; Sayıştay Başkan Yardımcısı Zekeriya Tüysüz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşen Apaydın, Prof. Dr. Ercan Bayazıtlı, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk, Genel Sekreter Ömer Nadir Soylu ve TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin de hazır bulundu.