Ankara Üniversitesi ile TFF Arasında “Hakem Akademisi İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı.

Faaliyete başladığı ilk günden itibaren ülke genelinde nitelikli hakem ve hakem eğitimcilerinin yetiştirilmesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Hakem Akademisi tarafından uygulanan eğitim sisteminin geliştirilmesi ve eğitimlerin daha fazla insana ulaştırılması amacıyla hazırlanan protokolün imzalarını Üniversitemiz adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk attı. Protokol töreninde Üniversitemizi temsilen Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel, eski FIFA hakemi, eski MHK Üyesi ve Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr Sürhat Müniroğlu da hazır bulundular.

Törenin açış konuşmasını yapan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA ve UEFA’nın da artık yetişkin eğitimi prensiplerini baz alan, öğrencinin merkezde olduğu uygulamalı eğitim anlayışını benimsediğini anlatarak Hakem Akademisinin bu değişime uygun olarak güncel bir eğitim anlayışı ile kurulduğunu söyledi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk, “Artan rekabet ortamında donanımlı hakemlerin yetiştirilmesi çok önemli” dedi. Eşit, adil ve güvenilir hakemlik yapabilmek için gerekli fiziksel, psikososyal, sağlık ve teknolojik olarak donanımlı hakemlerin yetiştirilmesine dikkat çeken Öztürk, “Hakem Akademisi, Türkiye’de futbolla alakalı konuşmaların içinden hakemliğin çıkarılması konusunda çok önemli bir işlev üstlenecek. Ankara Üniversitesi de bu protokole imza atan 5 güzide üniversiteden biri olarak her türlü desteğe vermeye hazır. Bu vesileyle protokolün Türk futbol camiasına hayırlı olması dileğiyle Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın da saygı ve selamlarını iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki Orhan Saka Konferans Salonu’nda düzenlenen imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Eler, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Timuçin Gençer, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yorulmazlar, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Arslan, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu, TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans İşleri ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay, TFF İcra Kurulu Üyesi, Süper Lig’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen ile TFF Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kocasert katıldı.

Basına açık olarak düzenlenen imza töreni, protokollerin imzalanmasının ardından gerçekleştirilen anı fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Diğer

tümünü görüntüle