Ankara Üniversitesi İle Türkiye Dağcılık Federasyonu Arasında İş Birliği Protokolü

Ankara Üniversitesi ile Türkiye Dağcılık Federasyonu arasında, sporcuların seçimi, takibi ve gelişimine yönelik akademik destek sağlanmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Toplantı Salonu’ndaki imza törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Prof. Dr. Ercan Bayazıtlı, Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk, Prof. Dr. Mustafa Fener, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel, dekan yardımcıları, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar katıldı.

Rektör Yardımcısı Kırlangıç, Ankara Üniversitesi olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Federasyon Başkanı Başar da Türkiye Dağcılık Federasyonu olarak, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile uzun zamandır çalıştıklarını, bu iş birliğini imzalanacak protokolle daha ileriye götürmeyi hedeflediklerini kaydetti. Başar, “Olimpik branşlarda bizler sporcuların takibini, performanslarını, seçilmesini, gelişimlerini daha akademik düzeyde görmemiz gerekiyor. Onların antrenman reçetelerinin ona göre olması gerekiyor. O yüzden Ankara üniversitesi ile bu kapsamda daha farklı bir boyutta çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Rektör Yardımcısı Kırlangıç ve Federasyon Başkanı Başar, daha sonra protokolü imzaladı.

Türk sporunun gelişmesi hedefiyle seminerler düzenlenmesi, spora özgü yetenek seçimi ve yönlendirme faaliyetlerinde bulunulması ve sporcuların mevcut performanslarının değerlendirilmesi için sahaya özgü faaliyetlerde ve akademik eğitim faaliyetlerinde iş birliği yapılması amaçlanan protokol kapsamında, TÖMER ve iktisadi işletmenin vermiş olduğu eğitim, kurs ve sosyal faaliyetlerden federasyon üyesi çalışanların ve bunların eş ve çocuklarının yararlandırılması hedefleniyor.

Diğer

tümünü görüntüle