Ankara Üniversitesi ile Türkiye Voleybol Federasyonu Arasında İş Birliği Protokolü

Ankara Üniversitesi ile Türkiye Voleybol Federasyonu arasında, federasyon mensuplarının bireysel ve mesleki gelişimlerini desteklemeye yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, imza töreninde yaptığı açıklamada, voleybolun, son yıllarda uluslararası alanda Türk milletinin göğsünü kabartan bir spor dalı olduğunu ifade etti. Ünüvar, voleybolcuların hem takım sporlarında hem de milli takımlarda büyük başarılara imza attığını kaydetti.

İki kurum arasında, federasyon mensuplarının bireysel ve mesleki gelişimlerini desteklemeye yönelik uzaktan, örgün, yaygın ve sürekli eğitim programlarının geliştirilmesi ve düzenlenmesi noktasında iş birliği yapılacağını belirten Ünüvar, “Ankara Üniversitesi olarak, Türkiye Voleybol Federasyonunun değişik çalışma alanlarına akademik destek sağlayacağız. Yine sınavlarla ilgili gerek yüz yüze gerekse elektronik ortamda gerçekleştirilecek sınavlarda katkı sağlayacağız. Bununla aslında biz Voleybol Federasyonuna değil, ülkemize hizmet ettiğimizin farkında olacağız. Şüphesiz voleybolcularımızın her aldığı sayı Türk bayrağını daha yukarı taşıyan önemli bir adımdır. Bu adımda bizim de katkımız olursa ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da Türk voleybolunun bugün dünya sıralamasında takım sporlarında 4. sırada yer aldığına dikkat çekti. Üstündağ, “Belki de bugüne kadar ülke olarak takım sporlarında dünya sıralamasında en iyi dereceyi voleybolda elde ettik. Burada da sürdürülebilir olmak ve devamlılığı sağlamak için mücadele ediyoruz. Ve bunu da geldiğimiz noktada başardığımızı düşünüyorum” dedi.

Ankara Üniversitesi ile iş birliğinden de büyük memnuniyet duyduklarının altını çizen Üstündağ, “Türk sporuna, Türk voleyboluna katkı sağlarken Ankara Üniversitesinin desteğini almak, sizleri yanımızda görmek bizim için bir ilham kaynağı, bir motivasyon ve teşvik unsurudur. Biz bundan dolayı da çok mutluyuz. Çok güzel bir iş birliği yapacağız. Ben voleybol camiası adına Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı olarak camiam ve ekibim adına teşekkür ediyorum. Protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Ünüvar ve Federasyon Başkanı Üstündağ, açıklamaların ardından protokol metnini imzaladı.

Rektörlük Yönetim Kurulu Salonu’ndaki imza törenine; rektör yardımcıları, dekanlar ve federasyon yöneticileri katıldı.

 

Diğer

tümünü görüntüle