Ankara Üniversitesi, Karabük Üniversitesince Düzenlenecek “SOSYALFEST”e Paydaş Oldu

Ankara Üniversitesi ile Karabük Üniversitesi arasında, Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası sosyal bilimler festivali olan “SOSYALFEST”e ilişkin “Kurumsal Paydaş Protokolü” imzalandı.

2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde, “Türkiye Yüzyılı için harekete geç, SOSYALFEST ile gelişime öncülük et” sloganıyla gerçekleştirilecek organizasyona Ankara Üniversitesi de paydaş oldu. “Kurumsal Paydaş Protokolü”, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık tarafından imzalandı.

Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk, Prof. Dr. Yasemin Kepenekci, Prof. Dr. Mustafa Fener, Prof. Dr. Halil Özdemir ve Karabük Üniversitesi Genel Sekreteri Lütfü Köm’ün de katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, Rektör Kırışık’ın Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu hatırlatarak, başarılarıyla gurur duyduklarını ifade etti.

Ankara Üniversitesinin fen, mühendislik, sağlık ve sosyal bilimlerde güçlü bir üniversite olduğunun altını çizen Ünüvar, “Sosyal bilimlerde de aktiviteyi önemsiyoruz. Sosyal bilimlerdeki akademisyenlerimizin çok farklı aktivasyonlar içerisinde olmasını da arzu ediyoruz. Bizim bu arzumuz da bir noktada Karabük Üniversitesinin SOSYALFEST’i ile buluşmuş oldu. Sayın Rektörümüz bize ‘SOSYALFEST’te kurumsal paydaş olur musunuz?’ dedi. Biz de ‘memnuniyetle’ dedik. İnşallah 2-3 Mart’ta Karabük’te yapılacak programa üniversite olarak katılacağız ve destek vereceğiz” dedi.

Ünüvar, Anadolu’daki genç üniversitelerin bu nevi faaliyetlerinin çok değerli olduğunu belirterek, “Kurumsal kimliği daha eski olan üniversitelerle nispeten daha yeni üniversitelerin bu alanlarda iş birliği yapmasının da çok değerli olduğunu düşünüyorum. SOSYALFEST’in başarıyla geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kulandı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ise, Rektör Ünüvar’a, misafirperverliğinden ve yenilikçi yaklaşımlara olan desteğinden dolayı teşekkür ettiğini vurguladı.

“Benim için mezun olduğum üniversitede bulunmak büyük bir şeref ve onur kaynağı” diyen Kırışık, şöyle devam etti:

“Ankara Üniversitesinde bulunmaktan dolayı hep gurur ve onur duydum. Çok kaliteli ve başarılı bir üniversite. Hukuk Fakültesinde de gerçekten mükemmel bir eğitim aldığımı düşünüyorum.”

SOSYALFEST ile üniversiteler arasındaki iş birliğinin daha da güçleneceğini, farklı alanlara yayılacağını ifade eden Kırışık, iki üniversite arasındaki iş birliğinin ülkemizin, milletimizin, devletimizin faydasına sonuçlar üreteceğine inandığını kaydetti.

Rektör Ünüvar, imzaların atılmasının ardından Rektör Kırışık’a Ankara Üniversitesinin sembolü güneş kursu hediye etti. Protokol imza töreni, anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

 

 

https://x.com/AnkaraUni/status/1752768340697784377?t=np8r2Zop3CDPutdg2va_Fg&s=35

Diğer

tümünü görüntüle