Ankara Üniversitesi Kısa Film Yarışması 2016 Başvuruları Başladı

Ankara Üniversitesi Kısa Film Yarışması 2016 başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 15 Eylül 2016 olan yarışma, amatör ve profesyonel herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek.

Kısa Film ve Belgesel olmak üzere iki kategoriden oluşan yarışmaya başvurular, Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın http://sks.ankara.edu.tr adresli internet sitesinden yapılabilecek. Ankara Üniversitesi mezunu ve sinema dünyasının önde gelen isimlerinden oluşturulacak olan Seçici Kurul tarafından yapılacak değerlendirmenin sonunda her iki kategorinin kazanan filmleri ödüllendirilecek.

Ekim ayı sonunda düzenlenmesi planlanan Ankara Üniversitesi Kısa Film Festivali 2016’nın kapanış tarihinde gerçekleştirilecek Ödül Töreni ile Kısa Film Yarışması ödülleri sahipleri ile buluşacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan yarışma, Türk sinemasına genç yetenekler kazandırmayı ve kısa film gönüllülerine destek vermeyi amaçlıyor. Bilim alanlarında olduğu gibi sanatın tüm dallarında da öncü olma sorumluluğunu taşıyan Ankara Üniversitesi, iki yıldır düzenlediği Roman ve Öykü Ödülleri’ne bu yıl bir de Kısa Film Yarışması’nı ekliyor.

Son başvuru tarihi 15 Eylül 2016 olan Kısa Film Yarışması hakkında http://sks.ankara.edu.tr internet adresinden detaylı bilgi alabilir veya başvuru yapabilir veya 0312 362 97 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

filmyarismasiafis_son

Diğer

tümünü görüntüle