Ankara Üniversitesi Öğrenci Yurdunda Sazlı Sözlü Buluşma

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, yurtta kalan öğrencilerle türküler eşliğinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bir süre önce Cebeci Yerleşkesindeki Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Ankara Üniversitesi yönetimi, bu kez Vehbi Koç Erkek Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerle çiğköfte gecesinde buluştu.

 

Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Bayazıtlı, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç ve Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk ile Genel Sekreter Ömer Nadir Soylu, masalarda öğrencilerin arasına oturarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Rektör Ünüvar, bütün masaları gezerek, öğrencilerle samimi ortamda koyu bir sohbet gerçekleştirdi.

Bu arada, Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi İlker Badur bağlaması, Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Haluk Furkan Hanedan da gitarıyla programa renk kattı. İlker Badur’un seslendirdiği birbirinden güzel türkülere Rektör Ünüvar ve rektör yardımcıları da eşlik etti.

 

Rektör Ünüvar, öğrencilerle onların ortamında bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz bizim çok değer verdiğimiz evlatlarımız. Onların kaldığı yerde bulunduğu ortamı görmek, nasıl bir hayatı yaşadıklarını görmek bizim için de sadece bir vazife değil, aynı zamanda zevkli de bir iş. Çünkü hepimiz öğrencilik yıllarından geçtik. Yurt hayatını biliyoruz. Yurt hayatı hakikaten gündüz saatlerinde okulla yoğun geçen günün akşamında aynı zamanda dinlenme, paylaşma, sosyalleşme aracı olarak da kabul edilebilir. Çocuklarımızın bulunduğu ortamı görmek, onlarla vakit geçirmek istedik. Biz de yorgunluğu atıyoruz aslında. Onun için keyifli bir akşam oldu. Saz çalan, türkü söyleyen, sohbet eden neşeli, kendilerine güvenen, başarılı, mutlu bir gençliğimiz var. Onları böyle görmekten mutluyuz” dedi.

Türküler eşliğindeki keyifli muhabbetin ardından Rektör Ünüvar ve öğrenciler bol bol anı fotoğrafı çektirdi.

Rektör Ünüvar, program sonunda yurttaki ortak kullanım alanlarını da gezerek, yurdun genel durumu ve öncelikli ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

 

Diğer

tümünü görüntüle