Ankara Üniversitesi TÖMER ile SGK Arasında İş Birliği Protokolü

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, çalışanlara yabancı dil eğitimi verilmesine yönelik iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol, Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve SGK Başkanı Cevdet Ceylan tarafından imzalandı.

Rektör yardımcıları, genel sekreter, TÖMER yöneticileri ile SGK yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Rektör Ünüvar, bugün Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan SGK ile Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesinin en güçlü kurumsal yapılarından TÖMER arasında imzalanacak iş birliği protokolü için bir arada olduklarını ifade etti.

İş ve işlemleri yaparken en çok ihtiyaç duyulan şeyin bilgi olduğuna dikkat çeken Ünüvar, “Bilgi de sadece kendi dilimizde olan metinlerden ibaret değildir. Dünyadaki bütün oluşan bilgileri edinmek, onlarla hem bilgilenmek hem de meramımızı değişik şekillerde başka ülkelere de aktarmak gerekiyor. Bu çerçevede de ihtiyacımız olan şey o bilgiyi aktarmaya yetecek olan dil bilgisidir” dedi.

SGK Başkanlığının Ankara Üniversitesi TÖMER’i tercih etmesinin tesadüfi olmadığının altını çizen Ünüvar, Ankara Üniversitesi TÖMER’in Türkiye’de uluslararası akreditasyona sahip tek Türkçe ve yabancı diller öğretim merkezi olduğunu vurguladı. Ünüvar, “O sebeple SGK’nın bizi tercih etmiş olmasını hem memnuniyetle karşılıyor hem de hakkın teslimi olarak görüyoruz. SGK’ya bu çerçevede çok teşekkür ediyoruz. Umarım bu protokolle Ankara Üniversitesi ile SGK arasındaki iş birliği daha da ileri gider” ifadelerini kullandı.

SGK Başkanı Cevdet Ceylan da Ankara Üniversitesi TÖMER’le yapılan iş birliğini başka alanlarda da devam ettirme arzusunda olduklarını dile getirerek, protokolün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ünüvar ve Ceylan, konuşmaların ardından yabancı dil eğitimi iş birliği protokolünü imzaladı.

İmzalanan protokolle SGK personeli ile bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları, TÖMER’in çeşitli dillerdeki kurslarından yüzde 40 indirimli yararlanacak.

 

 

Diğer

tümünü görüntüle