Ankara Üniversitesi TÖMER’den Milletvekilleri ve Meclis Çalışanlarına Yabancı Dil Eğitimi

Ankara Üniversitesi TÖMER’den Milletvekilleri ve Meclis Çalışanlarına Yabancı Dil Eğitimi

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) üyeleri ile çalışanlarına yabancı dil eğitimi verilecek.
TBMM ile Ankara Üniversitesi TÖMER arasında, yabancı dil eğitimine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, Meclisin, yılda yaklaşık 1 milyon insana ev sahipliği yapan bir kamu kurumu olduğunu ifade etti. Son dönemde Ankara Üniversitesi ile çok önemli sempozyumlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Kumbuzoğlu, “Etkinliklerimiz devam edecek. Biz Ankara Üniversitesine çok alıştık. Sizlerin de bizlere alıştığınızı ümit ediyoruz. Bu katkılarınızı her zaman bekliyoruz” dedi.
Ankara Üniversitesi TÖMER’in, dil eğitimi konusunda Türkiye çapında çok büyük hizmetler veren bir kurum olduğunu dile getiren Kumbuzoğlu, “TBMM’de 600 milletvekilimiz var. 12 uluslararası komisyonumuz var, 16 ihtisas komisyonumuz var. Tabi yabancı dil çok önemli. Her milletvekilimizin uluslararası parlamenter diplomasisi kapsamında görevleri var. İnşallah bu kapsamda TÖMER ile çok güzel bir iş birliğimiz olacak. Ayrıca milletvekillerimizin yanında 7 bin civarında personelimiz ile birinci derece yakınları da bundan istifade edecek” diye konuştu.

“Türk İnsanına Hizmet Etmeyi Şerefli Bir Görev Addediyoruz”
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da Türkiye’nin en köklü üniversitelerinin başında gelen Ankara Üniversitesinin, sahip olduğu imkânlarla Türk insanına hizmet etmeyi kendisi için şerefli bir görev addettiğini vurguladı.
Millet iradesinin tecelligâhı olan TBMM ile iş birliği yapmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını dile getiren Ünüvar, “Bugün TÖMER ve Ankara Üniversitesi olarak TBMM’deki milletvekillerimize, eşlerine, çocuklarına, TBMM’nin değerli personeline ve onların eşleri ve çocuklarına dil eğitimi vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Ankara Üniversitesi TÖMER’in, uluslararası akreditasyona sahip kamu üniversitelerindeki tek dil öğretim merkezi olduğunu kaydeden Ünüvar, “Bu protokol ile hem milletvekillerimiz hem Meclis personelimiz çok yakından istifade edecekler. Umuyorum ki bu iş birliklerimiz daha da güçlenerek devam edecek” şeklinde konuştu.

“TBMM İle Çok Yakın Temasımız Var”
TBMM ile Ankara Üniversitesi arasında çok yakın bir temas olduğuna da işaret eden Ünüvar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunun için TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde önce Doğu Akdeniz Sempozyumu, daha sonra 1921 Anayasasının 100. Yılı Sempozyumu ve en sonunda da 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı sempozyum ile üç önemli ortak toplantı yaptık. Ayrıca, Toplumsal Katkı Koordinatörlüğümüz sürekli Meclisimizle yakın temas halinde. Ankara Üniversitesinin sahip olduğu bütün imkânlar TBMM’nin emrindedir. Çünkü inanıyoruz ki TBMM de milletimizin emrindedir. Sadece dil öğretimiyle ilgili değil, diğer alanlarda da yakından çalışıp inşallah güzel şeyler yapacağız. Biz bu iş birliği protokolünden çok mutluyuz. Görevimizi yapmış olmanın huzuru içerisindeyiz. Arkadaşlarımız da çok heyecanlı. Dolayısıyla bu protokolle TBMM ile Ankara Üniversitesi arasındaki zaten çok iyi olan ilişkileri bir adım ileriye taşıyoruz. Bu iş birliğimizin devletimize, milletimize, TBMM’ye ve Ankara Üniversitesine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”
Konuşmaların ardından Kumbuzoğlu ve Ünüvar, yabancı dil eğitimi iş birliği protokolünü imzaladı.

 

Diğer

tümünü görüntüle