Ankara Üniversitesi TÖMER’den PTT Çalışanlarına Yabancı Dil Eğitimi

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile PTT A.Ş. arasında, yabancı dil eğitimine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Yabancı dil öğretiminde marka haline gelen Ankara Üniversitesi TÖMER ile Türkiye’nin köklü kuruluşlarından PTT A.Ş. arasındaki imza töreni, PTT Pul Müzesinde gerçekleştirildi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, imza töreninde yaptığı konuşmada, PTT’nin Türkiye’nin gurur kaynağı kurumlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “PTT 182 yaşında. Ankara Üniversitesinin ilk fakültesi olan Veteriner Fakültesi de 1842 yılında kurulmuş. Dolayısıyla 182 yıllık bir kurum ile ilk fakültesi 180 yaşında olan Ankara Üniversitesi arasında çok önemli bir protokolü imzalıyoruz. Tarihin buluşması gibi bir protokol” ifadelerini kullandı.

Ankara Üniversitesinin temel prensibinin devlete, millete hizmet ederken, devlete, millete ve insanlığa hizmet edenlere de hizmet etmek olduğunu vurgulayan Ünüvar, “Kendimiz için en önemli, en kıvanç duyduğumuz görev olarak da bunu görüyoruz. PTT’nin her bir noktada çok önemli hizmetlerini görüyoruz. Hepimizin PTT ile ilgili bir hatırası mutlaka vardır. Mutlaka sevdiğimiz bir haberi, sevdiğimiz bir kişiye PTT aracılığıyla ulaştırmış, onunla sevinmiş, onunla heyecanımızı paylaşmışızdır. Bu protokolle; sevinçlerimizi, haberlerimizi, bizden haberdar olmak isteyenlere ileten bir kurumun mensuplarına biz de Ankara Üniversitesi olarak eğitim desteği vereceğiz” dedi.

Ankara Üniversitesi TÖMER’in alanında bir marka olduğunun da altını çizen Ünüvar, şunları kaydetti:

“Türkiye’de çok fazla TÖMER görürsünüz ama aslında bir tane TÖMER vardır, o da Ankara Üniversitesi TÖMER’dir. Çünkü uluslararası akreditasyona sahip tek TÖMER, Ankara Üniversitesi TÖMER’dir. Bizim farklı dillerle ilgili çok önemli öğretim mekânlarımız var. Yeni açacağımız mekânlar var. O mekânlarda işinin ehli, işini son derece iyi yapan hocalarımız var. PTT çalışanlarının, dil ile ilgili her türlü donanıma sahip merkezlerimizden önemli ölçüde istifade edeceklerini düşünüyorum.”

PTT A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gülten ise, Türkiye’nin köklü kuruluşlarından biri olan PTT’nin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için 182 yıldır elinden gelen çabayı gösterdiğini ifade etti.

Yöneticiler için en önemli konulardan birinin, çalışanların ve ailelerinin hayat kalitesini yükseltmek olduğunun altını çizen Gülten, “Bu noktada Ankara Üniversitesi TÖMER ile gerçekleştirmiş olduğumuz bu protokol bizim için çok önemli. Hem çalışanlarımıza hem ailelerine bu noktada destek vermek istiyoruz. Bu iş birliği fırsatını değerlendirerek kendimizi ve kurumumuzu daha da geliştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Ünüvar ve Gülten tarafından imzalanan protokolle; PTT çalışanları ile eş ve çocukları TÖMER’in çeşitli dillerdeki kurslarından yüzde 40 indirimli yararlanacak.

 

 

 

Diğer

tümünü görüntüle