Ankara Üniversitesi ve Microsoft Türkiye Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Ankara Üniversitesi öğrencilerine ve öğretim elemanlarına önemli olanaklar sağlayan bir protokol imzaladı.

Microsoftun eğitime destek amacıyla desteklediği bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Microsoft Türkiye aşağıda sıralanan hizmetleri bedelsiz sağlayacak:

• Office 365 (e-posta ve takvimlere her yerden erişim, Office dokümanlarının (Word, Excel, PowerPoint vb.) web üzerinden düzenleme, anlık mesajlaşma ve görüntülü sesli konferans yapma, dosyaları paylaşma gibi olanaklar sağlayan bir bulut platformu)
• DreamSpark (Öğrenme, öğretme ve araştırma amaçlı Microsoft yazılımlarına erişim imkânı sağlayarak teknik eğitimi destekleyen bir Microsoft programı)
• Açık Akademi (Çevrimiçi uygulama geliştirme okulu)
• Microsoft IT Akademi (Temel teknolojik yeteneklere yönelik sayısal ders ve sertifika programları)
• Microsoft teknolojileri ile yaratıcı fikirler ortaya koyan Ankara Üniversitesi mezunu iki girişimciye, bir yıl boyunca Microsoft Türkiye ‘nin Ankara ofisinde bulunan Microsoft Innovation Center’in ofis ve teknolojik altyapı olanaklarını kullanmasını sağlamak.

İlgili servislerin ayrıntıları ve kullanımı ile ilgili duyuru, gerekli kurulumlar yapıldıktan sonra yapılacaktır.

Diğer

tümünü görüntüle