Ankara Üniversitesinde Bahar Şenliği Coşkusu

Ankara Üniversitesi öğrencilerinin heyecanla beklediği Bahar ve Bilim Şenliği büyük bir coşkuyla devam ediyor. Binlerce Ankara Üniversiteli, şenliğin ilk gününde ünlü sanatçı Buray’ın şarkılarıyla coştu.

Beşevler Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda düzenlenen şenliğin açılışı, Ankara Üniversitesi Yönetimi, dekanlar, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, konuşmasında, son 2 yılın pandemiyle geçtiğini hatırlatarak, “Ağır bir süreçti. Hiç sokağa çıkamadığımız, her şeyi uzaktan yaptığımız bir dönemdi. Artık pandemi döneminin sonuna yaklaştık. Vaka sayısı oldukça azaldı. Ve inşallah yine yüz yüze, birbirimizle kucaklaşarak, birbirimizle daha yakın eğitim hayatımızı devam ettireceğimiz günlerdeyiz” dedi.

Gençlik Haftası’nı Bahar ve Bilim Şenliği ile karşılamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Ünüvar, öğrencilerin mutluluğunu kendi mutlulukları olarak gördüklerini ifade etti.

“Ankara Üniversitesi Sevdası Hiç Bitmez”

Ankara Üniversitesinin bu yıl 76. yaşını kutladığını anımsatan Ünüvar, “76 yıl önce bin bir zahmetle kurulan bir üniversite ama üniversiteden önce kurulan fakültelerimiz var. Ziraat, veteriner, siyasal bilgiler, hukuk, DTCF, fen ve tıp fakültesi, Ankara Üniversitesi kurulmadan önce kurulan, daha sonra Ankara Üniversitesi bünyesine katılan fakültelerimiz. Her bir fakültemiz ile gurur duyuyoruz. Her bir fakültemizin mezunlarının, bulunduğu her noktada ülkemize, milletimize, hatta insanlığa hizmet etmesinin gururunu hep yaşıyoruz. Ankara Üniversitesi başlayan ama bitmeyen bir sevdadır. Ankara Üniversitesi sevdası hiç bitmez” ifadelerini kullandı.

Daha sonra 44. Geleneksel Spor Oyunları’nda üniversitemizi başarıyla temsil eden sporculara plaketleri, Teknofest Danışma Kurulu üyelerine de teşekkür belgeleri takdim edildi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Mahmut Alperen ve yönetimi de şenlik için Rektör Ünüvar’a teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Rektör Ünüvar ve beraberindekiler, daha sonra, şenlik alanında açılan resim sergisi ile Teknofest takımlarının açtığı stantları gezdi.

Şenliğin İlk Konseri Buray’dan

Ankara Üniversitesi Bahar ve Bilim Şenliğinin ilk akşamında binlerce Ankara Üniversiteli ünlü sanatçı Buray’ın şarkılarıyla coştu.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızın hazırladığı zengin bir programla gün boyu eğlencenin tadını çıkaran öğrencileri, Buray konerinde üniversite yönetimi de yalnız bırakmadı.

Rektör Ünüvar, rektör yardımcıları ve genel sekreter, konser öncesinde alandaki yerlerini aldı. Güneş Meydanı’nda toplanan binlerce Ankara Üniversiteliyi selamlayan Ünüvar, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Daha sonra sahneye çıkan Buray, sevilen şarkılarını, alanı dolduran binlerce Ankara Üniversiteli ile birlikte seslendirdi. Buray, sahne performansıyla büyük alkış aldı.

Buray konseri, üniversite yönetiminin çiçek takdiminin ardından kaldığı yerden devam etti. Gece boyunca doyasıya eğlenen gençler, cep telefonlarının ışıklarıyla ünlü sanatçının söylediği şarkılara konser boyunca eşlik etti.

Birbirinden renkli etkinliklerle devam eden Bahar ve Bilim Şenliğinin ikinci günü akşamında Kolpa, üçüncü günü akşamında ise Zakkum Ankara Üniversitelerle buluşacak.

 

 

 

 

 

Diğer

tümünü görüntüle