Ankara Üniversitesinde “HAMSİFEST” Heyecanı

Ankara Üniversitesi tarafından düzenlenen Hamsi Festivali’nde binlerce öğrenci hem hamsiye hem eğlenceye doydu.

Üniversitenin kalbi konumundaki Beşevler 10. Yıl Yerleşkesinde baharın gelişiyle sosyal etkinlikler de hız kazandı.

Öğrencilerin keyif dolu bir gün geçirmesi için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca Güneş Meydanı’nda Hamsi Festivali düzenlendi. İlki iki yıl önce gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen festivale öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da alanda öğrencilerle bir araya geldi. Ünüvar, mangalın başına geçerek, hamsi pişirdi, uzun kuyruklar oluşturan öğrencilere ekmek arası hamsi dağıttı. Alanda kurulan stantları da gezen Ünüvar, öğrencilerle çimlerin üzerinde oturup sohbet etti.

Öğrencilerin iletişim ve ilişki bağlarının güçlendirilmesi hedefiyle düzenlenen etkinlikte ekmek arası hamsilerini yiyen öğrenciler, akşam saatlerine kadar çeşitli performanslar ve şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Rektör Ünüvar, önceki yıl düzenledikleri HAMSİFEST’in ardından öğrencilerden çok olumlu geri bildirimler aldıklarını, ancak deprem felaketi nedeniyle geçtiğimiz yıl festivali yapamadıklarını ifade etti.

Festivalin ilkinde 1 ton, ikincisinde ise 1,5 ton hamsi ikramı yapıldığını belirten Ünüvar, “Bu sene geçtiğimiz yıl yapamadığımız hamsiyi de ilave ettik. İki sene önce 1 ton ikram etmiştik, bu sene 1,5 ton hamsi ikram ediyoruz. Geçtiğimiz yılın da acısını çıkarıyoruz” dedi.

Öğrencilerin fevkalade güzel bir ortamda hamsi yiyip, eğlendiğini ifade eden Ünüvar, “Onlar mutlu oldukça biz de kendimizi mutlu hissediyoruz. Çocuklarımız çok güzel okullarda okuyorlar, çok güçlü bir diplomaya sahip olacaklar. İstiyoruz ki; dostluğu, kardeşliği, arkadaşlığı da burada pekiştirerek, Ankara Üniversiteli olmanın gururunu ve onurunu daha fazla yaşasınlar” diye konuştu.

 

 

 

https://x.com/AnkaraUni/status/1765065128574406744?t=96bJ702COit0Bk3sqeyy2w&s=35

 

Diğer

tümünü görüntüle