HABERLER

05
Mayıs

Ankara Üniversitesinden TUSAŞ’a Ziyaret

Kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği çalışmalarına devam eden Ankara Üniversitesi heyeti Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 5 Mayıs 2021 tarihinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)’ta gerçekleşen ziyarete Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Serdar Öztürk, Genel Sekreter Ömer Nadir Soylu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emin Candansayar, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ali Sınağ, TEKNOKENT Genel Müdürü Petek Eskioğlu ve Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Gencer katıldı.

 

 

Ziyaret kapsamında yapılan toplantıda konuşma yapan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Ankara Üniversitesinin TUSAŞ’a yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üniversite- sanayi iş birliğinin öneminden bahseden Kotil, üniversitelerden alanında yetişmiş nitelikli mühendis ve tekniker beklentilerinin olduğunu söyledi. Ankara Üniversitesinin bu anlamda çok önemli bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Kotil, bu ziyaretin ve iş birliğinin öneminden bahsetti.

 

 

Rektör Ünüvar: “Kurumlar Üniversitelere Neye İhtiyaçları Olduğunu Anlatmalı”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, TUSAŞ’ta bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek bu kurumun ülkemiz için önemine değindi. Bu kurumda yapılan işler ile gurur duyduğunu anlatan Rektör Ünüvar, üniversite-sanayi iş birliklerinin öneminden bahsederek kurumların üniversitelerden beklentilerini iyi belirlemeleri gerektiğini söyledi. Üniversitelerin kurumların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yüksek lisans ya da doktora tezlerini bu ihtiyaçlara göre çalıştırmaları gerektiğinin altını çizen Rektör Ünüvar, bu sayede üniversitelerin hayatın içine çekilebileceğini kaydetti. Ankara Üniversitesi olarak hayata dokunan işler yapmak istediklerini dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, temeli iyi oluşturulmuş iş birliklerinin verimli işler ortaya çıkaracağını söyledi. Bu kapsamda TUSAŞ ile yapılan bu iş birliğinin her iki kurumun yanında ülkemiz adına da önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Rektör Ünüvar, misafirperverliğinden dolayı TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’e ve heyetine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

Toplantı sonrasında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve beraberindeki heyet üretim tesislerinde incelemelerde bulunarak bilgi aldılar.