HABERLER

30
Mayıs

Ankara Üniversitesinden Uluslararası Başarı

Ankara Üniversitesi Uluslararasılaşma anlamında çok önemli bir başarıya daha imza attı. Dünyanın saygın sıralama merkezlerinden biri olan Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezinin (Center for World University Rankings – CWUR) yaptığı araştırmaya göre Ankara Üniversitesi 2021 sıralamasında Türkiye’deki Üniversiteler arasında 4. dünya üniversiteleri arasında ise 652. olarak çok önemli bir başarı elde etti.

Rektör Ünüvar: “Ankara Üniversitesinin Uluslararası Alanda Yükselişi Devam Ediyor”

Konu ile ilgili açıklama yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar, Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezinin 2020 yılı raporuna göre Ankara Üniversitesinin dünyada 659. Türkiye’de ise 5. olduğunu hatırlatarak 2021 yılı içerisindeki yükselişin önemine değindi. Dünyadaki çok sayıda üniversitenin yerini koruyamadığına dikkat çeken Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesinin yükselişinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Ünüvar: “Öğretim Elemanlarımıza Teşekkür Ederim”

Ankara Üniversitesinin ulusal ve uluslararası alanda gösterdiği başarılarda öğretim elemanlarının çok büyük katkıları olduğunu dile getiren Rektör Ünüvar, bu başarının gerçek sahibinin Ankara Üniversiteli öğretim elemanları olduğunu söyledi.

Ankara Üniversitesinin bir araştırma üniversitesi olduğunu, alt yapısını sürekli geliştirdiğini ve araştırmacılara sürekli destek sağladığını anlatan Ünüvar, araştırmacılar ile her fırsatta bir araya gelmeye çalıştığını ve taleplerini karşılamaya gayret ettiklerini belirtti. Bu yükselişin devam edeceğine inancının tam olduğunu anlatan Rektör Ünüvar konuşmasının sonunda yaptıkları çalışmalar ile Ankara Üniversitesinin adını dünya üniversiteleri arasında en üst sıralara taşıyan tüm öğretim elemanlarına teşekkür ederek tamamladı.