HABERLER

23
Nisan

Ankara Üniversitesinin 23 Nisan Özel Toplantısı’nı Çocuk Rektör Yönetti

Ankara Üniversitesi Yönetim Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla rektör koltuğuna oturan 8 yaşındaki Musa Efe Gençtürk yönetiminde toplandı. Çocuk rektör, 23 Nisan Özel Toplantısı’nda dekanlara talimatlar verdi.

 

Üniversite yönetimi, toplantı öncesinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesinde tedavi gören çocukları ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar, rektör yardımcıları ve hastane başhekimleri, masal kahramanları Jack Sparrow, Pamuk Prenses ve palyaço kostümleri giyen sağlık çalışanları eşliğinde çocuklara hediyeler dağıttı, bayramlarını kutladı. Çocuklar, bayraklar ve resimlerle donatılan odalarında, masal kahramanları ve palyaço eşliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu yaşadı.

 

 

“Sağlık Çalışanlarının Süper Kahraman Olduklarını Da Gördük”

Rektör Ünüvar, yaptığı açıklamada, 23 Nisan’ın, hem Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıl dönümü olması sebebiyle son derece önemli bir gün olduğunu ifade etti.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastanede tedavi gören çocuklarla kutlamak istediklerini belirten Ünüvar, “Cebeci Hastanemiz, çocuk branşlarının ağırlıklı olduğu bir hastane. Buradaki arkadaşlarımız insanüstü bir gayret sarf ediyorlar. Arkadaşlarımız, yoğun çalışmaları arasında, çocuklarımızın bayram hissini yaşamaları için böyle bir organizasyon yapmışlar. Biz de bu kapsamda çocuklarımızı ziyaret ettik, bayramlarını kutladık. Sağlık çalışanlarının birer kahraman olduğunu biliyorduk ama hakikaten bugün çocukların gözünde süper kahraman olduklarını da gördük. Ben bu vesileyle hem 23 Nisan TBMM’nin açılış gününü hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Aileler ve çocuklar da hem organizasyon hem de hediyeler için Rektör Ünüvar ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

Çocuk Rektör Yönetim Kurulunu Topladı

Cebeci Hastanesindeki programın ardından, bisiklet kazası nedeniyle burada tedavi gören ilkokul 2. sınıf öğrencisi Musa Efe Gençtürk, rektörün makam aracı ile Rektörlüğe geldi. Gençtürk’ü kapıda karşılayan Ünüvar, rektörlük koltuğunu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Gençtürk’e devretti. Makam odasında rektör yardımcıları ile bir süre sohbet eden Musa Efe Gençtürk, Senato Salonu’nda dekanların da yer aldığı Üniversite Yönetim Kurulu ile “23 Nisan Özel Toplantısı” gerçekleştirdi. Dekanlara fakülteleri ile ilgili sorular sorup, talimatlar veren çocuk rektör, dekanlardan gelen soruları da cevapladı.

 

 

Prof. Dr. Necdet Ünüvar, program sonunda Musa Efe Gençtürk’e Ankara Üniversitesi hatırası olarak çeşitli hediyeler verdi.