Basın Halkla İlişkiler Birimi

Misyonumuz:

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yıl boyunca düzenlenen gerek bilimsel gerekse sosyal, sportif ve kültürel çok sayıda faaliyetin düzenlenmesini sağlayarak, bu etkinliklerle ilgili davetiye tasarımından dağıtımına, salon tefrişinden protokol düzenine kadar organize ederek, basınla yakın işbirliği içine girerek ve çeşitli tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirerek, Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek.

Ankara Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi profesyonel, dinamik ve yenilikçi ekibi ile pek çok alanda faaliyet göstermektedir. Bu faaliyetlerin özelliklerine göre çalışanların kendi içinde görev tanımları belirlenmiştir.

Organizasyon:

Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli sempozyum, konferans, seminer, çalıştay v.b faaliyetler ile açılış, fahri doktora takdim töreni, konser gibi etkinliklerde davetiye ve afiş tasarımı, bunların ilgili yerlere iletilmesi, salon tefrişi, protokol düzeni, sunum ve çiçek-plaket gibi materyallerin hazırlanması ve takdim edilmesi birimimizin görev alanı içindedir. 

Basın:

Her türlü etkinlikten yazılı ve görsel basın organlarının  (Medya) haberdar edilmesi ve etkinliğin basında duyurulması birimimizce gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Üniversitemizden çeşitli haberlerin yer aldığı Bülten dergisi uzman arkadaşlarımızca ayda bir hazırlanarak ilgili kişilere en kısada sürede dağıtımı yapılmaktadır.

Bilgi Edinme:

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden intikal ettirilen ya da kişinin bizzat başvurusu ile bize ulaşan şikayet dilekçeleri en kısa sürede işleme konarak gerekli cevap yazısı ilgili yerlere yönlenderilmektedir.

Tanıtım:

Her eğitim–öğretim döneminde Ankara dışında gerçekleştirilen ve Üniversite adaylarına yönelik tanıtım fuarlarında Ankara Üniversitesi Tanıtım Ekibi tarafından Üniversitemiz her yönüyle adaylara anlatılmaktadır. Üniversitemizi tanımak için davet edilen okullara gidilerek buralarda da tanıtım faaliyetleri yürütülmektedir. Aynı şekilde Ankara dışından gelerek Üniversitemizi yerinde görmek ve tanımak isteyen lise öğrencilerine uzmanlarımızca brifing verilmekte binalar, amfiler v.b gezdirilmektedir. Hey yıl Nisan ya da Mayıs ayında Geleneksel Ankara Üniversitesi Tanıtım Günü düzenlenmekte Ankara’da ki lise ve dershaneler davet edilmekte fakülte ve yüksekokullarımıza tahsis edilen standlarda görevli akademisyen ve öğrenciler tarafından tanıtım yapılmaktadır.

Lojistik:

Rektörlüğümüz, Fakültelerimiz ve yüksekokullarımız dışındaki diğer birimlerin etkinlikleri ile ilgili davetiyelerin basımı, ilgili kişilere iletilmesi, afiş ya da pankartların gerekli yerlere asılması, plaket yaptırılması, etkinliğinin sunumunun gerçekleştirilmesi konularında yönlendirme  ve lojistik destek sağlanmaktadır.

Çağrı Merkezi:

Ülkemizdeki üniversiteler, öğretmenevleri, polisevleri, kamu kurum ve kuruluşlarının konaklama tesisleri, buraların iletişim bilgileri ve kişiler için rezervasyon yapılması, Tıp Fakültemizden randevu alınmak istenmesi durumunda, ilgili çağrı merkezine yönlendirme yapılması gibi konularda 7 gün 24 saat hizmet veren ve Üniversitemize tahsis edilen  (444 5 946 )  iletişim hattı birimimiz kontrolü altında çalışmaktadır.

 

İletişim Bilgileri:

Tel: 0 (312) 222 85 32 – 0 (312) 212 79 08

Faks: 0 (312) 221 16 43

E-posta: auprir@ankara.edu.tr

 

BASIN HALKLA İLİŞKİLER ÇALIŞANLARI

Özkan KIYMAZ 
Öğretim Görevlisi
Bülten Sorumlusu

Ahmet ÖZMAYA
Şube Müdürü

Aykan ÇUFAOĞLU
Basın

Hayri ÇELEBİ
Öğretim Görevlisi

Mehmet Kürşat DEĞER
Öğretim Görevlisi

Fulya AKBUĞA
Öğretim Görevlisi

Seyhan SALMAN
Halkla İlişkiler / Bilgi Edinme

Murat Gürkan KOCA  
Halkla İlişkiler / Sekreterya

Özlem MEYDAN KAMAOĞLU
Halkla İlişkiler / Organizasyon

Deniz ÖZULU
Halkla İlişkiler / Organizasyon

Filiz ATMACA
Halkla İlişkiler / Organizasyon/ Lojistik

ÇAĞRI MERKEZİ

Murat AYDIN

Haldun İLHAN

Muhammed Resul DEMİRCİ

Hamdi CEMBEKLİ

Çetin ÇİFTÇİ