Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cebeci Hastanesi’nde Tedavi Gören Depremzedeleri Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören depremzede çocukları ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Aycan, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Akın Kaya, Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tanıl Kendirli, İbni Sina Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Atilla Aral eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki şehirlerden Ankara’ya getirilerek, Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavileri devam eden depremzedelere “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Erdoğan, hastanedeki ilk ziyareti, depremin 248. saatinde Kahramanmaraş’ta mahsur kaldığı enkazdan kurtarılan 17 yaşındaki Aleyna Ölmez’e gerçekleştirdi. Daha önce telefonla görüşerek, “İnşallah en yakın zamanda bir arada oluruz” dediği Aleyna ile kısa sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra, Hatay’dan getirilen 16 yaşındaki Hülyasu Kısa ve 8 yaşındaki Feyza Nur Yakar, Kahramanmaraş’tan getirilen 7 yaşındaki Miraç Eren Döner ve 10 yaşındaki Ayça Çepni ile Şanlıurfa’dan getirilen 9 yaşındaki Zeynep Küçükler’i ziyaret etti. Erdoğan, tedavileri süren hastaların sağlık durumu hakkında Rektör Ünüvar ve doktorlardan bilgi aldı.

 

Diğer

tümünü görüntüle