GİYSİ BANKASI

Üniversitemizin Öğrenci Giysi Bankası, 1996 yılında, o dönemdeki adı “Ankara Üniversitesi Mezunlar Derneği” olan derneğin çatısı altında üniversitemiz mensubu bir grup gönüllü hanım tarafından kurulmuştur.

Giysiye ihtiyacı olan Ankara Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz giysi temin etmektir.

İhtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtılan giysiler, Üniversitemiz mensuplarınca ve onların çevrelerince temin edilmektedir.

Çeşitli yollarla bize intikal eden giysiler, önce kontrolden geçirilmekte ve öğrencinin giyebileceğine kanaat getirildikten sonra reyonlara yerleştirilmektedir. Bu nedenle giysi bağışçılarına öğrencilerin giyebileceği kalitede, demode olmamış ve temiz giysileri bağışlamaları hatırlatılmaktadır. Ayrıca hiç giyilmemiş, yeni giysiler de bankamıza bağışlanmaktadır.

Üniversitemizde eğitim ve öğretimin devam ettiği tarihler arasında, Salı ve Perşembe günleri (haftada 2 gün)  10.00 – 16.00 saatleri arasında öğrencilerimiz sadece üniversite kimliklerini göstererek yararlanmaktadırlar. Her eğitim-öğretim döneminde, Üniversitemizin tüm birimlerinde duyuru yapılmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana Giysi Bankasını gönüllü olarak, Üniversitemiz Rektörlüğü’nün destekleri ile, Melahat OKAN yönetmektedir. Giysi Bankası’nın açık olduğu dönemde her hafta bir fakültemizden öğretim elemanları, belirlenen bir program dahilinde gönüllü olarak görev yapmaktadırlar. Giysi reyonlarımızın bakım ve temizliği Üniversitemizin Dışkapı Yıldırım Beyazıt Erkek Öğrenci Yurdu Müdürlüğü tarafından izlenmektedir.

Ankara Üniversitesi Öğrenci Giysi Bankası, Dışkapı Yerleşkesi’nde (Ziraat ve Veteriner Fakülteleri) Yıldırım Beyazıt Erkek Öğrenci Yurdu’nun karşısındaki mekanında öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Giysi Bankası ile ilgili her türlü haberleşme aşağıdaki telefonlar vasıtasıyla yapılabilir:

0312 347 64 15  –  0 532 375 99 98  (Melahat OKAN)