İndiana Üniversitesi Başkanı Ankara Üniversitesi’nde

Ankara Üniversitesi 26 Eylül 2014 Cuma günü,  Rektör Michael McRobbie, eşi Laurie Burns McRobbie, Uluslararası İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı David Zaret, Uluslararası İşbirliklerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Shawn Reynolds, Uluslararası Gelişim ve Temas Müdürü Rita Koryan, Stratejik İletişim Müdürü Ryan Piurek and Eski Rektörlük Stajyeri (2013-14) Rahaf Safi’den oluşan İndiana Üniversitesi (IÜ) heyetini ağırladı.

İndiana Üniversitesi Kuzey Amerika’nın ortabatı ve Büyük Göller bölgelerinde yer alan, A.B.D.’nin İndiana Eyaletinde yer almaktadır. İndiana eyaleti, A.B.D.nin 50 eyaleti arasında, alan açısından 38. ve nüfus açısından 16. sıradadır. Üniversitenin, ana kampüsler Bloomington ve İndianapolis’in de dahil olduğu toplam sekiz kampüsü bulunmaktadır. İndiana Üniversitesi,  çok kampüslü sosyal bilimler temelli büyük bir kamu araştırma kurumudur ve mesleki, tıbbi ve teknolojik eğitimde dünya lideridir. Ankara Üniversitesi, A.B.D.’de kendi türünde federal olarak desteklenen tek merkez olan  IÜ’nin “Türk Flagship Merkezi” için en önemli ortaktır ve İÜ öğrencilerine Türkiye’de öğrenim görme ve aile yanında yaşama imkanları sağlamaktadır. Geçen sene bu şekilde iki IÜ öğrencisi Ankara’da öğrenim görmüş olup, iki öğrenci de halen öğrenimine devam etmektedir.

indiana1  indiana2

İÜ’nün Ankara Üniversitesindeki başlıca kurumsal ortağı, İÜ’ye dönemsel olarak Türkçe okutmanı sağlamakta olan TÖMER’dir.

İÜ ve Ankara Üniversitesi temsilcileri Türk Flagship Merkezi-TÖMER ortaklığının geleceğe yönelik yüksek nitelikli işbirlikleri için yol gösterici olabileceği konusunda görüş birliğine varmışlardır.

İndiana Üniversitesi (http://www.iu.edu/)

Turkish Flagship Center (http://turkish.indiana.edu/home/)

TÖMER (http://tomer.ankara.edu.tr/)

Diğer

tümünü görüntüle