MYO Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci

Ankara Üniversitesinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenleri, meslek yüksekokulları ile başladı.

Ayaş, Beypazarı, Kalecik, Elmadağ ve 1. OSB Meslek Yüksekokullarında bu yıl eğitim hayatını tamamlayan 820 mezun, Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda düzenlenen mezuniyet töreninde bir araya geldi.

Ailelerin de yoğun katılımıyla gerçekleştirilen tören, öğrencilerin alandaki yerlerini almasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, açış konuşmasında, bu yılın ilk mezuniyet törenini gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Elmadağ’dan Nallıhan’a, Kalecik’ten Ayaş’a, Kızılcahamam’dan Beypazarı’na kadar Ankara’nın dört bir köşesinde bulunan Ankara Üniversitesi meslek yüksekokullarının, bulundukları ilçelere değer kattığının altını çizen Ünüvar, “Bugün mezun olan öğrencilerimiz Türkiye’nin gelişmesinin, kalkınmasının motor gücü. Onlar bunun farkındalar. Bu çocuklarımız olmadan sanayide, ticarette, ekonomide gelişmenin, kalkınmanın olması mümkün değil. Onlar için ‘ara eleman’ deniyor ama onlar aslında ‘ara eleman’ değil, ‘aranan eleman.’ Hem de Ankara Üniversitesi mezunu oldukları için daha çok aranan eleman oldular. Gelecekte Türkiye için ‘daha büyük ülkeyiz’, ‘daha güçlü ülkeyiz’, ‘tarımda, sanayide, ticarette, eğitimde her alanda daha iyiyiz’ diyeceksek bu çocuklarımız sayesinde diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Her bir mezunu ayrı ayrı gönülden tebrik ettiğini vurgulayan Rektör Ünüvar, “Ankara Üniversitesi, başlayan ama bitmeyen bir sevdadır. İnşallah hep beraber bu sevdayı yaşamaya devam edeceğiz. Mezun ettiğimiz öğrencilerimiz bizim gururumuz olmaya devam edecekler” şeklinde konuştu.

Ayaş Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mutlu Yılmaz da meslek yüksekokulu müdürleri adına yaptığı konuşmada, alanında geleceğe yön veren, nitelikli araştırmalar ve çalışmalar yapan yüksekokullar olma vizyonuyla çıkılan bu yolda, yeni mezunlar vermenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Açış konuşmalarının ardından, okullarında dereceye giren öğrencilere plaketleri ve hediyeleri takdim edildi. Ardından okul birincileri, yaş kütüklerine plakaları çaktı. Daha sonra okul birincisi öğrenciler, Rektör Ünüvar ile birlikte gökyüzüne beyaz güvercin bıraktı.

Bir öğrencinin arkadaşları adına konuşma yaptığı törende, öğrencilere hocaları tarafından diplomaları verildi. Öğrenciler, hep bir ağızdan yapılan mezuniyet yemininin ardından, kep atarak mezuniyetlerini kutladı.

 

 

Diğer

tümünü görüntüle