Öğrenci

Bağlantılar

Siyasal Bilgiler Fakültesi 1959 yılı mezuniyetinden fotoğraf.

Ankara Üniversitesi’nin eğitim-öğretim süreçlerine yaklaşımı; öğrenci merkezli eğitim, bilimsel araştırma, topluma hizmet ve uluslararasılaşma anlayışına dayanmaktadır.

Ankara Üniversitesi, öğrencilerin ilgi ve gereksinimlerini dikkate alan, onları öğretim sürecine katan ve sorunların çözümü üzerinde düşündüren “ilerlemeci felsefe”yi benimser. Ayrıca eğitimi toplumsal gelişmenin merkezi olarak görür, öğretim elemanlarının etkin olmasını amaçlar; eğitim süreçlerini sevgiye, hoşgörüye dayandıran, cinsiyet, inanç, bedensel engel gibi bireysel özelliklere saygı duyan “yeniden kurmacılık felsefesi”ni benimser.

Öğrenci Toplulukları

İlgi alanlarına göre katılabilecekleri yüzden fazla toplulukla öğrencilerimiz hem etkinlikler yaparak sosyalleşiyor hem de kendilerini ifade edecek alanlar oluşturuyor.

Toplulukları Listele

Değişim Programları

Değişim programları ile Ankara Üniversitesi öğrencileri dünyanın birçok noktasında eğitim alabilirken, yurt içinden ve dışından öğrenciler Ankara Üniversitesi ailesi ile tanışıyor.

Değişim Programları Listele

Sosyal Tesisler

Ankara Üniversitesi’nin Kastamonu-Ilgaz, Aydın-Didim ve Ankara-Elmadağ’da bulunan sosyal tesislerinde yaz-kış tatil olanaklarından faydalanabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte eğitim-öğretim dönemlerinin stresini atacak sportif ve eğlenceli aktiviteler tesislerimizde sizleri bekliyor.

Sosyal Tesisleri Listele

Öğrenci Evleri

Öğrencilerimizin güvenli ve konforlu barınma olanaklarından yararlanmaları için Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yönetilen öğrenci evlerimiz sizlerin hizmetinde

Öğrenci Evleri Listele

Spor Tesisleri

Öğrencilerimizin bedensel, ruhsal ve zihinsel bakımdan dengeli ve sağlıklı gelişimlerinin yanı sıra sosyalleşmelerine de katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteren tesislerimiz.

Spor Tesisleri Listele

Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)

Ankara Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine internet üzerinden erişim sağlayarak eğitim süreçleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmektedir.

Görüntüle