Prof. Dr. Erdal Erdem’e Veda

Görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Erdem, son yolculuğuna uğurlandı.

65 yaşında hayata veda eden Erdem için, Ankara Üniversitesi Beşevler Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene; Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, rektör yardımcıları, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ile Erdem’in ailesi ve yakınları katıldı.

Rektör Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, Güneş Meydanı’nda yaklaşık 1 yıldır öğrenciler için veda programları yaptıklarını belirterek, “Bugün de bir veda töreni yapıyoruz ama Erdal Hocamıza veda ediyoruz. Öğrencilerimizin mezuniyetinde hep keyifli konuşmalar yaptık. Bugün maalesef hüzünlü bir konuşma yapıyoruz. Konuşmanın çok zor olduğu anlar vardır. Bugün de o anlardan birisi” dedi.

 

Rektör Ünüvar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkes bu dünyadan göçecek. İnsan bu dünyadan göçtüğü zaman arkasında kendisi için güzel sözler söyleyecek insanlar bırakmalı. Necip Fazıl’ın dediği gibi, 4 inanmış insanın omuzladığı cenaze belki de insan için en değerli şeydir. Erdal Hocamıza Allah’ın bunu lütfettiğini görüyorum. Ama onun kalbindeki güzellik, insan sevgisi, mesleğine olan tutkusu, aşkı, fakültesine olan büyük sevgisi, Allah onu aramızdan yine çok sevdiği fakültesinde öğrencileri ve arkadaşlarının arasında aldı. Ben bu vesileyle tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Allah mekânını cennet eylesin. Değerli eşi Dilek Hocama, oğlu Murat kardeşime ve çok sevdiği arkadaşlarına, öğrencilerine sabır diliyorum.”

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili ve Diş Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Eray Kolsuz da Ankara Üniversitesi çok değerli bir öğretim üyesini yitirirken, Diş Hekimliği Fakültesinin de diş hekimlerine cerrahiyi sevdiren, çalışma ahlakı ve disiplini öğreten hocasını, ağabeyini kaybettiğini dile getirdi.

Kliniğin, Prof. Dr. Erdal Erdem için adeta ikinci evi gibi olduğunu vurgulayan Kolsuz, “Hep klinikteydi. Hep hastalarının, öğrencilerinin yanındaydı. İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları, yaşadığı zorlu hastalıklar bile hocamızı klinikten uzakta tutamamıştır. Bundan sonraki süreçte bize düşen görev, bizlere bıraktığı emanetlere sahip çıkmaktır” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Bölümü Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serpil Altundoğan ise, Erdal Hoca’yı 40 yıldır cerrahinin en çalışkan hocası olarak tanıdığını ifade etti.

Daha sonra, mesai arkadaşları, gözyaşları içerisinde Prof. Dr. Erdal Erdem ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Erdem, Karşıyaka Mezarlığında öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

 

Diğer

tümünü görüntüle