HABERLER

09
Nisan

Rektör Ünüvar Mülkiye Mezunu Valiler ile Buluştu

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından belirli aralıklarla düzenlenen “Rektörle Dijital Sohbetler” isimli etkinliğin bu kez konukları Mülkiye Mezunu Valiler oldu. 8 Nisan 2021 tarihinde çevrim içi gerçekleşen etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ayşen Apaydın, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Prof. Dr. Ercan Bayazıtlı, Genel Sekreterimiz Ömer Nadir Soylu, Siyasal Bilgiler Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Orhan Çelik, Kurumsal İletişim Direktörü Öğr. Gör. Mehmet Özdemir ve Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Çağdaş Yurt katıldı.

 

Programın açış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, ülkemizde bulunan 81 ilimizin 39 valisinin Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi- Mülkiye mezunu olduğunu söyledi. Ankara Üniversitesinin mezunlarını yakından takip ettiğini ve onlarla devamlı etkileşim halinde olduklarını anlatan Rektör Ünüvar, belirli aralıklarla düzenli olarak yapılan bu etkinliğin bu defa ki konuklarının valilerimiz olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Etkinliğe katılımlarından dolayı valilere teşekkür eden Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversiteli ve Mülkiyeli olmanın ayrıcalığından bahsederek Mülkiyelilerin Türkiye’nin gelişmesinde çok önemli roller üstlendiklerine dikkat çekti.

 

 

Ünüvar: “Kaymakamlık Sınavlarında En Üst Sıralardayız”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin kaymakamlık sınavlarında en üst sıralarda yer aldıklarına dikkat çekerek başarı çıtasını her geçen gün artırmaya devam ettiklerini vurguladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunlarının istihdam oranının yükseldiğini belirten Rektör Ünüvar, lisansüstü eğitimlerle de Mülkiye mezunu sayısını artıracaklarını sözlerine ekledi.

 

 

Valilerden Rektör Ünüvar’a Teşekkür

Etkinliğe katılan valiler, böyle bir organizasyon ile kendilerini bir araya getiren ve etkileşim imkânı sağlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a teşekkür ettiler. Bu tür etkinliklerde sık sık buluşmak istediklerini anlatan valiler, Ankara Üniversitesinin adını her yerde duyurmaktan onur duyduklarını söylediler. Valiler, Ankara Üniversitesinin yapacağı her projede yer almak istediklerini belirttiler. Program  “Türkiye için Mülkiye” sloganı ile son buldu.