Spor Bilimleri Mezunları Yuvadan Uçtu

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 25. dönem mezunlarını törenle uğurladı.

Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda düzenlenen mezuniyet törenine; üniversite yönetimi, akademisyenler ve mezunların aileleri katıldı.

Tören, mezunların alkışlar eşliğinde alanındaki yerlerini almasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, Spor Bilimleri Fakültesinin hem profesyonel sporcuların yetişmesinde hem de spor bilincinin gelişmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

Türk toplumunun spor yapmaktan çok seyretmeyi sevdiğini ifade eden Ünüvar, “Halbuki sporu yapmak, sporu seyretmekten çok daha önemli. En azından bir sağlıkçı olarak, aktif spor yapmanın önemli sağlık problemleri için önleyici bir tedbir olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. O sebeple, bu gençlerimiz inşallah ülkemizde spor bilincinin bütün topluma yayılmasında çok önemli rol oynayacaklar” dedi.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel de bugün 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet törenini yapmanın haklı sevincini yaşadıklarını dile getirdi.

Öğrencilere, “Kedinizle gurur duyabilirsiniz” diye seslenen Tuncel, “Çünkü Cumhuriyetin çınarı, ülkemizin en güçlü üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi mezunusunuz. Buradaki öğrenciliğiniz şu an için noktalandı. Ancak, öğrenmeniz hayat boyu devam edecek. Bu size bugün için son dersimiz olsun. İnsanlığınızı sevin, çünkü insanlığınız en kıymetli hazineniz. Ne olursa olsun bu hazinenize zarar verdirmeyin. Değerlerinizi, kültürünüzü sevin, koruyun. Ülkemizi ve şehitlerimizin kanı ile dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızı, vatanımızı sevin. O kadar çok sevin ki mesleğinizi bu sevgiye layık olarak yapın” ifadelerini kullandı.

Ünüvar ve Tuncel, açış konuşmalarının ardından, dereceye giren mezunlara plaket ve hediyelerini takdim etti.

Daha sonra tüm mezunlar adına konuşmasını gerçekleştiren fakülte birincisi Cemile Nurum Aydın, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Rektör, dekan ve fakülte birincisinin, “mezunların meslek yaşamlarında bahtlarının açık olması” temennisiyle beyaz güvercinleri gökyüzüne bıraktığı törende, bayrak devir-teslimi de gerçekleştirildi.

Tören sonunda, hocalarının elinden diplomalarını alan Spor Bilimleri Fakültesi mezunları, kep atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladı.

 

 

Diğer

tümünü görüntüle