Teknoloji Transfer Ofisi Artık Beşevler Yerleşkesinde

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (TTO) Beşevler 10. Yıl Yerleşkesindeki yeni yerinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Güneş Meydanı karşısında daha önce kafe olarak kullanılan müstakil yapı, tadilatla ofise dönüştürülerek, bugüne kadar Gölbaşı’ndaki TEKNOKENT bünyesinde faaliyet gösteren TTO’ya tahsis edildi.

Üniversitede gerçekleştirilen araştırma ve geliştirme çalışmalarının; ülkemizin uluslararası rekabet gücünü arttıracak ürün ve hizmetlere dönüşmesini sağlamayı amaçlayan TTO’nun yeni binasının açılışı dolayısıyla; Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, rektör yardımcıları, dekanlar, koordinatörler, genel sekreter ve daire başkanları ile TEKNOKENT yöneticileri ve TTO çalışanlarının katılımıyla tören düzenlendi.

Rektör Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, TTO’ların, üniversitelerin eğitim, araştırma, topluma katkı, uluslararasılaşma ve üniversite-sanayi iş birliği gibi birçok alandaki kesişme noktası olduğunu ifade etti.

Beşevler 10. Yıl Yerleşkesinin Ankara Üniversitesinin kalbi konumunda olduğunun altını çizen Ünüvar, “Burayı TTO ile ilgili küçük bir mekân haline getirelim istedik. TTO’daki arkadaşlarımız da bunu kabul ettiler. Çünkü BAP burada, Bilgi İşlem Başkanlığı burada, Araştırma Dekanlığı burada, Rektörlük burada ve Ankara Üniversitesi mensuplarının bir ayağının bulunduğu bütün mekânlar burada” diye konuştu.

Ünüvar, burada lisans öğrencilerinin akademik performansını artırmaya yönelik birtakım adımlar atmayı da arzu ettiklerini dile getirdi.

Törende, yaklaşık 2 yıldır TTO Koordinatörlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Özlem Küçük’ün, görevini bugün itibarı ile Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nden Doç. Dr. Aytuğ Okumuş’a devrettiğini aktaran Ünüvar, Küçük’e bugüne kadar yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ederken, Okumuş’a da başarı diledi.

Prof. Dr. Özlem Küçük’e teşekkür, Doç. Dr. Aytuğ Okumuş’a da görev yazısını takdim eden Ünüvar, “İnşallah Ankara Üniversitesi için çok büyük işlere imza atacağımız bir süreç olur” değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra kurdele kesilerek, açılış gerçekleştirildi. Mekânın gezilmesinin ardından program, günün anısına fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

 

 

Diğer

tümünü görüntüle