Tercih Fuarlarında Ankara Üniversitesi Stantlarına Yoğun İlgi

Ankara’da düzenlenen iki ayrı üniversite tanıtım fuarında, Ankara Üniversitesi stantları aday öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Eket Fuarcılık’ın 23-24 Temmuz tarihlerinde ATO Congresium’da düzenlediği “Ankara Üniversite Tercih Fuarı”nda, Cumhuriyet’in ilk üniversitesi Ankara Üniversitesi de yerini aldı.

Standı ziyaret eden aday öğrenciler ve aileleri, 19 fakültesi, 11 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvarı ve 1 yüksekokuluyla Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi hakkında merak ettikleri her şeyi en yetkili ağızdan öğrenme fırsatı buldu.

Rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve görevli idari personel, 2 gün boyunca standı ziyaret edenlerle birebir ilgilendi.

Fuarın ikinci gününde ise Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, standı ziyaret edenlerle sohbet etti, gelen soruları yanıtladı.

Öğrencilere, severek okuyacakları bölümleri seçmelerini tavsiye eden Ünüvar, tercih yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgilendirdiği öğrencileri, birbirinden başarılı akademik birimleriyle yükseköğretimde bir marka olan Ankara Üniversitesine davet etti.

Ankara Üniversitesinin bu hafta katıldığı bir diğer fuar ise, 22-24 Temmuz tarihleri arasında Altındağ Belediyesince Başkent Millet Bahçesinde düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günleri” oldu. Bu etkinlikte de Ankara Üniversitesi standı aday öğrenciler ile ailelerin en fazla ilgi gösterdiği stantlar arasında yer aldı.

Etkinliğe katılan tüm üniversitelerin stantlarını tek tek ziyaret eden Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesi standında ziyaretçilere üniversite hakkında bilgi verdi.

Rektör Ünüvar, daha sonra Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ile birlikte fuar alanını gezerek, diğer etkinliklere katıldı.

Diğer

tümünü görüntüle