YÖK Başkanı Özvar, Ankara Üniversitesi Öğrencileriyle İftar Sofrasında Buluştu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ankara Üniversitesi öğrencileriyle iftar sofrasında bir araya geldi.

İftar saatinden önce Ankara Üniversitesi Vehbi Koç Öğrenci Yurdu’nu ziyaret eden Özvar, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

YÖK Başkanı Özvar ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, öğrenci yemekhanesinde iftar öncesi ney dinletisi eşliğinde öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İftarın yaklaşmasıyla yemek sırasına giren Özvar ve Ünüvar, öğrencilerle birlikte yemeklerini alıp, oruçlarını açtı.

Öğrencilerle samimi sohbet, iftar sonrası çay eşliğinde geç saatlere kadar devam etti. Öğrenciler, YÖK Başkanı Özvar’a eğitimden sanata, öğrencilik yıllarından sporla olan ilgisine kadar pek çok konuda sorular yöneltti. Özvar da her soruya içtenlikle cevap verdi.

Programın son bölümünde bir öğrenci, bağlama eşliğinde seslendirdiği Türk halk müziği eserleri ile kulakların pasını silerken, bir başka öğrencinin seslendirdiği Türk sanat müziği eserlerine YÖK Başkanı Özvar da eşlik etti.

Özvar, programda yaptığı konuşmada, Ankara Üniversitesine ilk resmi ziyareti bir öğrenci yurduna, bir iftar dolayısıyla yaptıklarına dikkat çekerek, “Bunun mutlaka bir anlamı olmalı” ifadesini kullandı.

Öğrencilerle bir araya gelip, yüz yüze sohbet etmenin kendileri açısından da öğretici bir tarafı olduğunun altını çizen Özvar, “Tatbikatta öğrencilerin karşı karşıya kaldığı sorunlar, öğrenci kardeşlerimizin meseleye bakışı, yaklaşımı bizler için çok kıymetli. Dolayısıyla hem bu görüşlere ulaşabilmek hem de güzel bir Ramazan gününde bir araya gelip, iftar etmek amacıyla buradayız” dedi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı Ankara Üniversitesi yurdunda ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Ünüvar, “Sayın Başkanımıza teşrifleri için, böyle bir vesileyle Ankara Üniversitesine geldikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YÖK Başkanı Özvar ve Rektör Ünüvar, program sonunda öğrencilerle bol bol anı fotoğrafı çektirdi.

Diğer

tümünü görüntüle