Beypazarı Meslek Yüksekokulu

 • Müdür: Prof.Dr. Harun BAYRAKTAR (V.)
 • Müdür Yardımcıları:
  Öğr.Gör.Gülhan GÜLDÜR
 • E-posta Adresi:
  beymyo@ankara.edu.tr
 • Telefon:
  0312 763 30 21-22
 • Faks:
  0312 763 30 20
 • Adres:
  Milli Egemenlik Caddesi No. 222 Beypazarı / ANKARA

Tanıtım

Ankara’nın 100 Km. batısında Beypazarı ilçesinde bulunan Yüksekokulumuzun yanında 100 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ankara’dan her gün gelip giden öğrenciler yanında diğer öğrenciler kiralık ev tutarak barınmalarını sağlamaktadırlar. Yüksekokulumuz binasında ve kız öğrenci yurdunda hizmet veren bir yemekhane ve öğrenci kantini bulunmaktadır. Öğrenci yemekhanesinde öğrencilere tabldot usulü dört çeşit yemek verilmektedir. Öğrenci yemekhanesinden günde ortalama 100 öğrenci yararlanmaktadır. Öğrenciler yemek ihtiyaçlarını yemekhane haricinde, kantinlerden ve çevredeki lokantalardan (okul çevresinde, yürüyerek 10-20 dakikada gidilecek lokantalar mevcuttur) karşılayabilmektedir.

Yüksekokulumuzda yaklaşık dörtbin kitap kapasiteli kütüphane bulunmakta; bunun yanında Ankara’da bulunan Merkez Kütüphanemiz aracılığı ile İnternet kullanılarak tüm öğretim elemanı ve öğrenciler e-kütüphane hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yüksekokul bünyesindeki internet odası, bilgisayar laboratuarı ile bilgisayar desteği sağlanmaktadır.
Ayrıca zorunlu yabancı dil hazırlık ya da isteğe bağlı yabancı dil hazırlık okuyan öğrenciler Rektörlük Gölbaşı kampüsünde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 1 eğitim yılı süresince ingilizce eğitimi almaktadırlar.