Ankara Üniversitesi ‘Sektör Kampüste Programı’na Paydaş Oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca teknoloji ekosisteminin birikimlerini öğrencilerle buluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Sektör Kampüste Programı’nın tanıtımı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın da aralarında bulunduğu paydaş üniversitelerin rektörleri ile sektör temsilcilerinin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra, geleceğin teknolojilerini üretip ülkemizi daha ileriye taşıyacak gençlerin hem akademik hem de sektörel bilgilerini artırmak amacıyla hazırlanan ‘Sektör Kampüste Programı’nın tanıtım filmi izlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, törende, ‘Sektör Kampüste Programı’nın teknoloji ekosistemindeki gelişmeleri öğrencilerle buluşturacağına ve gelecekte yetişmiş insan kaynağı kapasitesini ciddi oranda artıracağına inandığını söyledi.

Bakan Varank, farklı ve yeni yetkinliklere sahip insan kaynağına olan ihtiyacın her geçen gün arttığına dikkat çekerek, bu manada özel sektör ile üniversitelerin iş birliğinin çok daha önemli hale geldiğini vurguladı.

Programda, Ankara Valisi Vasip Şahin ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Coştu da konuşmalarında üniversite-sanayi iş birliğinin önemine dikkat çektiler.

Konuşmaların ardından, Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirecek nitelikli genç insan kaynağının yetiştirilmesi hedefi doğrultusunda, teknoloji ekosistemindeki güncel bilgi ve deneyimin üniversite öğrencilerine kazandırılması amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sektör Kampüste Programı Paydaşlık Protokolü’ taraflarca imzalandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, programa katkı verecek 20 paydaş firma ile 20 üniversitenin katıldığı protokolü, Aselsan Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Karataş ile karşılıklı imzaladı.

Program, aile fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

 

 

 

Diğer

tümünü görüntüle